Galéria súčasného umenia


COMMA, contemporary art gallery
Panská 2 / Hlavné námestie
81101 Bratislava
Otvoriť v Google Maps

Otváracie Hodiny:
UTO – SOB 12:00 – 19:00

Mgr. Zuzana Danková : founder & curator

Sandra Ružić : gallery manager
+421 948 521 007
ruzic@commagallery.sk

Kontakt prevádzka:
+421 948 984 007
info@commagallery.sk


Galériu Comma, založila a vedie galeristka a teoretička umenia Zuzana Danková, ktorá súbežne od roku 2015 vedie galériu DOT. Contemporary.
Galéria sídli na Hlavnom námestí v centre Bratislavy vo veľkorysých historických priestoroch. Táto lokalita vytvára dialóg medzi umením a historickým centrom. 

Galéria sleduje súbežne viacero línii, ktoré spolu vytvárajú progresívny celok v slovenskom výtvarnom dianí. Sústreďuje sa na prepojenie lokálnych zastupovaných umelcov etablovanej mladej a strednej generácie a nenahraditeľných a najvýznamnejších mien súčasného slovenského umenia. V kombinácii s medzinárodnými vybranými umelcami Comma, sleduje zámer pútavého výstavného programu v domovskej galérii a na medzinárodných veľtrhoch.

Druhým zámerom je kultivovanie zberateľskej činnosti a vášne, kde cieľom galérie je ponúknuť zberateľom to najlepšie z lokálneho ale aj globálnemu trhu s umením.
Pre galériu je na prvom mieste vzťah k jej zberateľom. Kľúčom je otvorená komunikácia, v ktorej majú možnosť sledovať ako sa symbolický kapitál pretvára na investičný a stávajú sa spolutvorcami komunity umenia a hodnoty, do ktorej investovali.